Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Facebook FB  |  Instagram IG

Nákup po telefonu

Tel. 733 736 346 | 733 736 349 | 222 716 141

Osobní odběr

Výběr ze 4 kamenných provozoven.

DOPRAVA ZDARMA

Již při objednávce nad 1 000 Kč!

Forge de Laguiole

Forge de Laguiole Logo

Značka kapesních nožů Forge de Laguiole pochází z vesnice Laguiole ležící v jižní části Francie, nedaleko města Toulouse. Patří k Francii stejně neodmyslitelně jako Beaujollais, Cognac nebo sýr. A právě v této panenskou přírodou obklopené oblasti se snoubí myšlenka tradice a kreativity, jejichž výsledkem jsou jedinečné nože nejvyšší kvality.

Forge de Laguiole nůž

Základem těchto nožů je ruční výroba. Výrobě každého nože je věnováno několik hodin či dní a celý proces má 40 kroků. Od nákresů, lití, vyřezávání, zdobení, broušení a vykládání, až k finálnímu zkoušení kvality. Testuje se ostří, pevnost rukojeti, pružnost, tloušťka, kalibrace. Díky tomu si kapesní nože Forge de Laguiole zachovávají velkou řeznou schopnost a životnost. Nenajdeme zde žádné moderní technologie, ale jen ruční výrobu nožířských mistrů a kreativitu světových designerů. Velká pozornost je zaostřena také na vykládané rukojeti, které jsou vyrobeny ze vzácných přírodních materiálů, jako jsou zvířecí kosti a rohy, či různé vzácné dřeviny.

První nůž se začal vyrábět na počátku 19. stol. pod názvem „Capujadou“. Jednalo se o jednoduchý nůž s pevnou čepelí v dřevěné rukojeti. Kolem r. 1830 se objevují verze podobné dnešním tvarům. Tento tvar byl inspirován španělskými Navajami, které si dřevorubci, pracující sezónně ve Španělsku přivezli domů. Postupem času se nůž začal vybavovat šídlem a vývrtkou. Kříž na střence nože se objevuje na konci 19. stol. Zbožní pastevci používali nůž na cestách tak, že čepel zabodli do pecnu chleba a modlili se právě před křížem na rukojeti. Včelka jistící čepel je podle legendy obrazem pečetě věnované místním lidem císařem Napoleonem, který symbol včely zvolil jako vděk za srdnatost chasníků z Laguiole, jíž projevovali v bitvách.

obec Laguiole

Stáhněte si návod k bezpečnému používání a údržbě nože značky Forge de Laguiole

Kategorie

DOPRAVA ZDARMA

Doprava ZDARMA na objednávky, které přesáhnou 1000Kč.
Více infromací získáte v Obchodních podmínkách v sekci Dodací podmínky
Obchodní podmínky

OSOBNÍ ODBĚR

Nemusíte čekat až zboží dorazí na Vaši adresu. Využijte OSOBNÍ ODBĚR ZDARMA na našich čtyřech provozovnách.
Naše obchody

Podpora

Přejeme si, aby se Vám u nás nakupovalo dobře. V případě dotazů nás kontaktujte.

Potřebujete poradit?

Copyright © 2022 Nuz.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno: Zkusto s.r.o.
TOPlist